نداشتن وقت کافی،قیمتهای بالا،جاگیر بودن موقع بیرون رفتن،تهیه سخت و خیلی چیزای دیگه دلایلی هستن که ممکنه استفاده از کتاب رو کاهش داده باشن.اما در نقطه مقابل با رفع ههه این نیاز ها، طاقچه تونسته امروز به یکی از موفقترین کسب و کارها توی صنعت کتابهای الکترونیکی تبدیل بشه. اپلیکیشن طاقجه

از کجا شروع شد؟

تیم طاقچه در سال ۱۳۹۲ نسخه اولیه محصول خود با اسم کتاب من منتشر کردن و بعد از چند ماه به طاقچه تغییر نام دادن.

«طاقچه» با رشد کیفی اپلیکیشن و افزوده شدن تعداد کتاب‌های الکترونیکی روی فروشگاه، پاییز ۱۳۹۳ در همایش ملی «کتاب الکترونیک» به صورت رسمی در دانشگاه تهران رونمایی شد.

بهار ۱۳۹۴در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران ، ۱۱۴موسسه و ناشر الکترونیک شرکت داشتند و غرفه « طاقچه » برگزیده‌ی بخش رسانه‌های دیجیتال شد.

مطالب مشابه: معرفی اپلیکیشن بوتیک ،جستجوی لباس بین فروشگاههای لباس

طاقچه در تابستان ۱۳۹۵ یک مسابقه کتابخوانی با همراهی برنامه تلویزیونی خندوانه برگزار کرد و در زمستان همان سال کتاب‌های صوتی نیز به فروشگاه کتاب اضافه شدند.

اپلیکیشن طاقجه ۱

سال ۱۳۹۶ شبکه اجتماعی طاقچه با نام «کتاب‌گردی» درون اپلیکیشن شروع به کار کرد و در اوایل سال ۱۳۹۷ امکان کتابخانه همگانی (طاقچه‌بی‌نهایت) توسعه پیدا کرد.

جدیدترین محصول این اپلیکیشن «کتابخوان تحت وب» است که در تابستان سال ۱۳۹۷ نسخه اولیه‌ی آن رونمایی شد.

طاقچه گنجینه‌ای از کتاب‌های الکترونیک، صوتی، پی‌دی‌اف، مجله و روزنامه دارد. این کتاب‌ها را با همکاری ناشران و با رعایت حق تکثیر، به صورت قانونی روی اپلیکیشن و سایت خود منتشر می‌کند.

علاوه بر این تعداد قابل توجهی کتاب الکترونیکی و صوتیِ رایگان نیز در آن وجود دارد. کاربران می‌توانند با درست کردن یک حساب کاربری، کتاب‌هایشان را در سه دستگاه مختلف به همراه داشته باشند و بخوانند.

مطالب مشابه: تی‌نکست ؛ راه‌حل امروزی ارسال کالا

ویژگی ها

اپلیکیشن را می‌توانید روی موبایل‌ها‌ و تبلت‌هایی با سیستم‌ عامل اندروید و آی‌او‌اس نصب کنید. همچنین می‌توانید روی کامپیوتر و هر دستگاهی که مرورگر و اینترنت داشته باشد، بدون نیاز به نصب و دانلود، کتاب‌های Epub و صوتی را بخرید و بخوانید.

اپلیکیشن طاقجه۴

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد طاقچه که آن را از بقیه‌ی اپلیکیشن‌های کتابخوان متمایز می‌کند، کتابخانه همگانی یا طاقچه‌بی‌نهایت است. این بخش برای کسانی است که می‌خواهند با هزینه‌ی‌ کم، امکان خواندن صدها کتاب را داشته باشند. کاربران می‌توانند با عضویت در این بخش، در یک بازه زمانی مشخص به تمامی کتاب‌های کتابخانه به صورت نامحدود دسترسی داشته باشند.

عضویت در این کتابخانه در سه بازه زمانی یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه انجام می‌شود. هم‌اکنون بخش مهمی از بهترین کتاب‌های طاقچه در این کتابخانه قرار گرفته‌اند و تقریبا هر روز عنوان‌های جدیدی به این مجموعه اضافه می‌شود.

هر کاربر در طاقچه میتوانند قبل از خرید هر کتاب چند صفحه از آن را بخوانند و این امکان به صورت رایگان و برای همه است.

مطالب مشابه: معرفی اپلیکیشن تاندوری ؛ دستور پخت غذاهای خانگی در گوشی شما

امکان جالبی دیگری به عنوان شبکه اجتماعی طاقچه نیز وجود دارد. که در بخش «کتاب‌گردی» آن می‌توانی بریده‌‌ای از متن کتاب‌ها را ببینی. این بریده‌ها را کاربران طاقچه به اشتراک می‌‌گذارند. اگر نقل قولی را دوست داشتی می‌توانی به آسانی آن را انتخاب کنی. طاقچه به‌صورت خودکار متن را به عکس تبدیل می‌کند. می‌توانی عکس را در شبکه‌ی اجتماعیِ خود طاقچه (کتاب‌گردی) و یا شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل اینستاگرام، تلگرام و… به اشتراک بگذاری. همچنین امکان لایک و کامنت گذاشتن زیر بریده‌ها وجود دارد.

اپلیکیشن را میتوان از کافه بازار دانلود کرد و نصب این نرم‌افزار در کافه بازار به ۱۰۰ هزار نصب فعال رسیده است.

دریافت اپلیکیشن طاقچه