پاریس

چین آنقدر علاقه مند به روند کپی کردن از همه شناخته شده ها و بهترین هاست که در یک آزمایش بی سابقه تصمیم گرفته است  شروع به ساخت ماکت هایی از معروف ترین مکان های کره زمین کند. اکنون در چین می توانید نسخه های از مناظر معماری بسیاری از کشورهای جهان را مشاهده کنید. خیابان ها و میادین تاریخی پاریس ، آسمان خراش های منهتن ، کانال های ونیز ، روستاهای کوهستانی آلپ سوئیس و بسیاری شاهکارهای دیگر معماری جهان به یک مکان زیارت برای دوستداران عکس های عجیب و غریب تبدیل شده است.

۱. Florentia Village – یک مرکز خرید به سبک دهکده ایتالیایی (Tianjin)

 

فلورنتیا

معماری دهکده چینی Florentia Village تکرار خلاقیت معماران ایتالیایی (تیانجین ، چین) است.

اخیراً در حومه تیانجین ، یک مرکز خرید غیر معمول در فضای باز ، یک مرکز خرید لوکس ، ظاهر شده است ، که یک شهر کامل است ، به عنوان یک دهکده ایتالیایی ، به سبک و نام دهکده فلورنتیا.ایتالیا

چینی ها دقیقاً نه تنها معماری شهرهای ایتالیا ، بلکه کانالهای معروف ، چشمه ها و میادین معروف برای ایتالیایی ها را نیز تکرار می کند. در خیابان های دهکده فلورنتی چینی ، می توانید ماکت هایی از ساختمانها با موزائیک های منحصر به فرد فلورنتین و پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی که در وسط مغازه ها قرار گرفته است را مشاهده کنید ، که برندهای مدرن گوچی و پرادا را نشان می دهد و بازدیدکننده را به خود جلب می کند.

تیانچین

 

۲. شهر Gaokao “شهر هلند” به سبک هلند (منطقه پودونگ ، شانگهای)

هلند

معمار هلندی Kuiper Compagnons و آتلیه هلندی برای جلوگیری از بروز اشتباه در ساخت کپی این ساختمان به چین دعوت شده و در ساخت آن همکاری کرده اند.

هلند

با تلاش آنها ، در آغاز این قرن ، منطقه عظیمی ظاهر شد که در آن می توانید ماکت های دقیقی از موزه نیروی دریایی آمستردام ، مانور هوفویک آشنا به لاهه و یک نسخه از دریاچه در نزدیکی آن را ببینید. با کلون های کلیسای سنتی هلندی ، فروشگاه معروف Bijenkorf و حتی یک کارخانه چوبی.

۳. یک نسخه دقیق از Hallstatt در شهر Huizhou (استان گوانگدونگ)

(استان گوانگدونگ)

فقط 7 سال طول کشید تا چینی ها، مجتمع مسكونی را  تكمیل و به بهره‌برداری برسانند كه کپیی از دهكده مشهور جهانی اتریشی هالشتات, كه در لیست میراث فرهنگی جهانی یونسكو گنجانده شده است را، تكرار کنند. این شاید تنها ترین پروژه‌ای باشد ، که علیه آن خود نسخه اصلی به طور جدی اعتراض کرده است. اما علیرغم چنین رویارویی ، مقامات Huizhou توانستند به توافق برسند ، و اکنون یک اثر منحصر به فرد از معماری در پادشاهی میانه در دسترس قرار گرفته است ، برای توسعه این بخش، تقریباً 1 میلیارد دلار در این پروژه هزینه شده است.

۴.نسخه کوچکی از پاریس در Qiangducheng (استان هانگزو)

پاریس

برای ساخت ، نسخه بخش عظیمی از پاریس ,31 کیلومتر مربع در Qiangduchen اختصاص یافت. به دلایل واضح ، کلیه اندازه ها باید سه برابر کاهش می یافت ، اگرچه ماکت بسیار مشابه بود. این شهر Tianducheng نام داشت ، همانطور که از ماکت مشخص است. در این قطعه زمین “اروپایی” ، امکان بازآفرینی قسمت تاریخی پایتخت فرانسه با Champs Elysees معروف آن ، پارک های سلطنتی و کاخ های باشکوه ، میادین و چشمه ها فراهم شد. آنها حتی برج ایفل را ساختند ، اگرچه ارتفاع آن 108 متر به جای 300 متر بود.

کپی پاربیس

یک نسخه دقیق از پاریس به یک شهر ارواح تبدیل شده است که در آن مستمری بگیران فقیر و نظامی زندگی می کنند ، که مقامات برای آنها مسکن موقت اختصاص داده اند (Tianducheng ، چین).

محله های مسکونی با آپارتمان های لوکسی نیز ساخته شده است که برنامه ریزی شده بود که در آن 10 هزار نفر اسکان داده شوند ، اما شهر تبدیل به شهر ارواح شد ، زیرا هیچ کسی نبود که بخواهد به چنین مکان جذاب نقل مکان کند و علیرغم اینکه میلیون ها نفر به جای آپارتمان ها در صندوق های کوچکی در چین زندگی میکنند. توضیحات مربوط به این پدیده بسیار ساده است – مسکن بسیار گران است ، شهر ساخته شده بسیار دور از شانگهای و هر شهر وسیع دیگر واقع شده است ، در حالی که زیرساخت ها نیز کاملاً توسعه نیافته اند.